YAPAY ZEKA YENİ ELEKTRİK, VERİ YENİ PETROL (DARKWONDER FUTURE TREND)

DarkWonder Akımının Vizyonu ve TanımıTeknoloji ve tasarım deneyimlerimiz ile hassasiyetimizi inceler.
2019'da süperinsan derecesine erişerek, insanlık derecesini aşacağız.
Ayrıca hayatımızı daha iyi hale getirmek, faydalarını yaşamak ve karanlık taraflarınıda araştırmak için veri ve yapay zeka güçleri seferber edilecektir.
AR ve VR'ninde bildiği gibi gerçeği sarsmasıyla birlikte hem "şaşkınlık" ve "korku" duygularıyla karşılaşacak, aynı zamanda oyun, şehvet ve zevk hissi sunacak.
(AR: artırılmış sanal gerçeklik, gerçekliğe eklenen sanal teknoloji anlamında. VR: Tamamı ile gerçeklikten soyutlanan, tamamen sanal gerçeklik.)

In 2019 we will surpass our human condition, accessing hyper-human states. We will harness the powers of data and artificial intelligence to transform our lives for the better, experiencing their benefits, while also investigating their darker sides. Tapping into feelings of both fascination and fear we will experience sensations of the "digital sublime" as AR and VR will shake up reality as we know it, but will also provide moments of play, sensuality and delight.

High-Level Brief (Üst Düzey Özet)
- Hem veri hem de yapay zeka stratejileri, internet stratejileri geçmişte olduğu gibi en iyi şirketler için büyümenin inovasyonun ana itici gücü olacak. Veri yeni petrol olacak. Dijital araçların bulunduğu bir dönemde Yapay zeka elektrik olacak.
- Teknoloji gelecekteki fiziksel kimliği değiştirecek. Bazı insanlar Snapchat Filtreleri gibi gelişmeleri benimserken, diğerleri dijital maskelerle yüz tanıma sistemlerinden gizlenecek.
- Yapay zeka antrenörlerinden insanüstü protezlere kadar uzanan "giyilebilir" teknolojisindeki ilerlemeler, spor etiğinin devam eden bir tartışma olacağı anlamına geliyor.
- Teknoloji ile ilgili endişeler devam ederken, şaşırtıcı teknoloji saf, hayret verici olan deneyimleri yerine getiren dengeleyici sunacak.
- Beş duyuyu heyecanlandıran, harekete geçiren tasarımlar deneyim ekonomisi büyüdükçe ürünler ve mekanlar için bir odak noktası haline gelecek: Drama tasarımına hoş geldiniz.
- Büyütülmüş, artırılmış moda ve tasarım, izlenecek önemli alan olarak ortaya çıkıyor.
- Atık malzemeler, standart güzellik tanımlarına meydan okuyan zengin tasarımlara dönüşerek yükselecek.
- Dijital işlemler, yaratılmış ve neredeyse tümüyle kişiselleştirilmiş tasarımlar için yol açacak, geleneksel üretim zamanlarına meydan okuyacak ve lüks için yeni yönergelere ulaşacaktır.

- Both data and AI strategies will be key drivers of growth and innovation for top companies, like internet strategy has been in the past. Data will be the new oil and AI will be the new electricity in an era of digital utilities
- Technology will change the future of physical identity. Some people will embrace advances such as Snapchat filters; others will hide from facial recognition systems with digital masks
- Advances in ‘awareables‘ technology, ranging from AI coaches to superhuman prosthetics, mean that ethics in sports will be an ongoing debate
- As concerns around technology continue to grow, wonder tech will offer a counterbalance, serving up experiences that are pure wow
- Designs that excite all five senses will become a focus for products and spaces, as the experience economy grows: welcome to design as drama
- Augmented fashion and design is emerging as a key space to watch
Waste materials will be elevated into opulent designs that defy standard definitions of beauty
Digital-only processes will pave the way for designs that are created and personalised virtually, defying traditional production times and leading to new directions for luxury.

Masks 2.0

- Teknoloji fiziksel kimlik geleceğini değiştiriyor. Bazı insanlar bunu kabul edecek. Diğerleri ondan gizlenecek.
Maskeler eğlenmek veya korunmak için takılabilir ancak çoğu için dijital ve fiziksel maskeler bulanıklaşıyor.
- 100 milyondan fazla Snapchat kullanıcısı rekor hızlarda (saniyede yaklaşık 9.000 görüntü) yayınlıyor ve filtreler (dijital maskeler) her 20 saniyede bir kullanılıyor.
köpek yüzlerinden kafa çiçek taçlarına kadar uzanan bu maskeler SELFİ 2.0'dır. Snapchat maskelerinden esinlenen makyaj bile podyumlara çıktı.- Snapchat filtreleri kritik kitleye ulaştıysa da, Rapçi B.O.B, Nisan 2016' da uygulamanın yüz tanıma yazılımının etrafında "tüm snapchat filtrelerinin gerçekten bir yüz tanıma veri tabanı oluşturduğunu fark ettiğinde" global bir tartışma başlattı. B.O.B'nin tweetleri yüz tanıma yazılımı ve gizliliği konusunda giderek şüphe uyandıranlarla çınlıyor.
- Gözetim sistemlerinin artmakta olduğu bir sır değil. 2014'te küresel olarak 245 metre CCTV kameraları kuruldu. Ancak yüz tanıma yazılımının gelişme hızı şaşırtıcı. Rus uygulaması FindFace, sadece birkaç saniyede bir yoldaşın fotoğrafını çekip %70 doğrulukla kimliğini keşfetmesini sağlıyor. Uygulama çoğunlukla Rusya'nın popüler sosyal medya sitesi Vkontakte(VK) dan kullanıcı profillerine yüzleri karşılaştırarak çalışıyor.
- Yüz tanıma yazılımı piyasaya sürüldüğünde hemen hemen, anti-yüz tanıma maskeleri piyasaya giriyor. Dijital kameraları kör eden NIR-LED'li gözlük maskeleri yüzü korumak için bilgisayarın ürettiği desenleri kullanan bandajlar var.
- Yakın gelecekte, ultra gerçekçi 3D baskılı maskeler toplumu değiştirebilir. URMI'nın maskeleri 1 ila 400$ arasındadır. Ve ürkütücü olarak gerçek yüzlere benzer; Buda iyi bir şey olabilir veya olmayabilir.

Masks can be worn for fun or protection, but for many, our digital and physical masks are blurring.
Over 100 million Snapchat users are posting images at record speeds (nearly 9,000 images per second) and the filters (digital masks) are being used every 20 seconds. Ranging from dog faces to floral head crowns, these masks are the selfie 2.0. Make-up inspired by Snapchat masks has even hit the runway.
Though Snapchat filters have hit critical mass, rapper B.o.B sparked a global debate around the app's facial recognition software in April 2016, when he tweeted, "when you realise all the Snapchat filters are really building a facial recognition database." B.o.B's tweet resonates with those who are increasingly skeptical about facial recognition software and privacy.
It's no secret that surveillance systems are increasing — there were 245m CCTV cameras installed globally in 2014 — but the speed at which facial recognition software is advancing is surprising. Russian app FindFace allows people to take a photo of a passerby and discover their identity with 70% accuracy in mere seconds. The app mainly works by comparing faces to user profiles from Vkontakte (VK), Russia's most popular social media site. 
Nearly as quickly as facial recognition software is released, anti-facial recognition masks enter the market. There are eyeglass masks with NIR LEDs to blind digital cameras, and bandannas using computer-generated patterns to shield the face while embedding hidden messages, similar to a QR code.
In the near future, ultra-realistic 3Dprinted masks could transform society. URME's masks cost between $1 and $400 and are eerily similar to real faces, which may or may not be a good thing.


Giyilebilir


İnsanüstü, süper zeka protez, robot antrenörler, spor etiği devam eden bir tartışma olacak.
Spor dünyası bir süredir sporcuların vücutlarına kazanmak için ne koyacaklarına odaklanıyor. ancak teknolojik gelişmeler artık sporcuların bedenlerine ne koyduklarına ışık tutuyor ve rekor kırmaya çalışıyor.
Giyilebilir teknolojisi, kullanıcının kendi fizyolojisine dayanan gerçek zamanlık koçluk sağlayarak vücudumuzu daha bilinçli hale getirerek, giyilebilir fitnessın ötesine geçiyor. Ölçülebilir benlik hareketinin şuanda bir antrenörü var.
Vİ yapay bir istihbarat asistanı olup, kullanıcıların antrenman sırasında ne yaptıklarını izlemek ve gerçek zamanlı tavsiyeler sunmak için bir kulaklık takımı kullanılmaktadır. Kürekçiler için akıllı kürek, bisikletçiler için keşif kulaklığı ve Altra'nın IQ koşu ayakkabısı sporcuyu verileri toplu ve gerçek zamanlı olarak koordine eden bir ürüne dijital olarak bağlar.


Altra'nın IQ Koşu Ayakkabısı

Giyilebilir teknoloji ucuz değil ve tüm sporcular için erişilebilirlik eksikliği, etiklik etrafında tartışmalara yol açmaktadır. Rekor kıran sporcular ileri teknolojiyi karşılayabilecek olanlar mı ?
Geliştirme teknolojisi, geliştirme ilaçları gibi düzenlenir mi ? Bu çözülmesi muhtemelen yıllar alacak bir tartışma olacak.
Bu arada kapsamlı spor ekipmanlarındaki gelişmeler toplumun sporda engelli olma biçimini değiştiriyor. Autodesk'in 3D baskılı protezi gibi yenilikler ve Samsung Cheil Spain'in Blind Cap (görme engelli yüzücüler için uyarı amacıyla Bluetooth teknolojisini kullanıyor.) gibi yenilikler tam anlamıyla oyunu değiştiriyor.

Samsung Cheil Spain'in Blind Cap
        
Engelli sporcular arasında ilerleme ve eşitliği nasıl sağlıyoruz ? Protez teknolojisi daha akıllı, daha güçlü ve daha hızlı hale geldiğinde, sporcular süper insan haline geliyor. Rekabetçi spor yaklaşan bu döneme nasıl hakim ? Tüm yeteneklerin sporcuları rekor kırmaya devam ederken, kişilik ve stil (Usain Bolt'un milyon dolarlık sırıtışı) ayrımcılık olarak git gide daha önemli hale gelecektir.For some time the sports world has been focused on what athletes are putting in their bodies to win, but technological advancements now shine the spotlight on what athletes are putting on their bodies to shatter records.
'Awareables' technology goes beyond the fitness wearable by providing realtime coaching based on a user’s own physiology, making us more aware of our bodies. The Quantified Self movement now has a coach.
Vi is an artificial intelligence assistant that uses an earbud to track what a wearer is doing during their workout and offer real-time advice. Other awareables such as Smart Oar for rowers, the Recon headset for cyclists, and the Altra IQ running shoe digitally connect the athlete to a product which aggregates data and coaches in real time.  
Awearables aren't cheap and the lack of accessibility for all athletes is sparking debate around ethics. Will the recordbreaking athletes be ones that can afford advanced technology? Will enhancement technology become regulated like enhancement drugs? It's a debate that will likely take years to resolve.
In the meantime, advancements in inclusive sports equipment are changing the way society sees disability in sports. Innovations such as Autodesk's 3D printed prosthetics, and Samsung and Cheil Spain's Blind Cap (which uses Bluetooth technology to alert visually impaired swimmers to turn around), are literally game changers.
But how do we maintain progress and equality among disabled athletes? As prosthetic technology becomes smarter, stronger, and faster, athletes are becoming superhuman. How do we judge this impending era of competitive sports? As athletes of all abilities continue to shatter records, personality and style (cue Usain Bolt's million-dollar grin) will become increasingly important as differentiators.Veri Ve Yapay Zeka: Yeni Uygulamalar
Risk sermayesi firması Bloomberg Betanın ortağı Shivan Zilis "veri yeni bir petrol" olarak ilan ettiğinde manşetlerde yer buldu. Muhtemelen o haklı.
Büyük veri. Veri yakalama. Verilerin toplanması. Endüstriler verilerin gücünden yararlanmaya çalıştıkları için bu kalıplar ticaret ve eğitim salonlarını devraldı.
"Dataism"( vericilik) hızlı bir şekilde yaygınlaşan nispeten yeni konsepttir. En çok satan kitap Homo Deus'un yazarı Yuval Noah Harari "Dataism olarak adlandırılan ve ne tanrılara ne de insanı saygı gören ve verilere tapan yeni bir pazar var." diyor. Dahası 21. yy 'da insan doğası değişecektir. Çünkü zeka bilinçten ayrılıyor. Harari şöyle diyor; " Kısa sürede duygularımızı hissettiren makineler inşa etmeyeceğiz: bu bilinçlilik. Fakat biz zaten makinelerimizi inşa ettik.(geniş veri işleme ağları) Duygularımızı kendilerinden daha iyi biliyoruz. Bu zeka."

Makyaj Sanatçısı Isamaya French'in yapmış olduğu çalışma
           
Derin öğrenmedeki patlama ve artış, bilgisayarların hesaplama gücünü verilerini birleştirerek, insanlar gibi - ve daha ötesinde düşünmeyi öğrenmeye başladığı anlamına geliyor.
Yapay zeka stratejisi, çevrimiçi strateji geçmişte olduğu gibi üst düzey şirketler için büyümenin ve yeniliğin ana sürücüsü olacaktır. Baidu Research'in Baş bilim adamı Andrew Ng "yapay zeka yeni elektriktir. 100 yıl önce elektrik sanayi sektörünü dönüştürdü, yapay zekada şimdi aynı şeyi yapacak."


Patlama başladı ve sadece teknoloji devleriyle değil. Moda Endüstrisi, kişiselleştirilmiş ürün önerileri için derin öğrenme algoritmaları kullanıyor ve talep büyüyor. 2016 Sonar araştırması, ABD Y kuşağının %70'inde ve İngiliz Y kuşağının %62'sinin yeni ürünler sunmak için yapay zeka kullanımını takdir ediyor.

Shivon Zilis, a partner at venture capital firm Bloomberg Beta, made headlines when she proclaimed "Data is the new oil." Arguably, she is correct.
Big Data. Data capturing. Aggregating data. Recently, these phrases have taken over trading and training rooms as industries try to harness data's power.
"Dataism" is a relatively new concept that's spreading quickly. Yuval Noah Harari, author of bestselling book Homo Deus, says, "There's an emerging market called Dataism, which venerates neither gods nor man – it worships data."
Furthermore, human nature will be transformed in the 21st century because intelligence is uncoupling from consciousness. Harari explains: "We are not going to build machines any time soon that have feelings like we have feelings: that’s consciousness. But we have already built machines – vast data-processing networks – that can know our feelings better than we know them ourselves: that’s intelligence."
An explosion in deep learning means computers are already learning to think like—and beyond—humans, combining computational power and data.
AI strategy will be a key driver of growth and innovation for top companies, like online strategy has been in the past. Andrew Ng, chief scientist at Baidu Research, says, "AI is the new electricity ...just as 100 years ago electricity transformed industry after industry, AI will now do the same.”
The boom has begun and not only with tech giants. The fashion industry has been using deep learning algorithms for personalised product recommendations, and demand is growing: a 2016 Sonar study found that 70% of US millennials and 62% of UK millennials would appreciate brands using AI to suggest new products.

Şaşırtıcı Teknoloji


Teknoloji çerçevesinde beklenen zararlardan, şaşırtıcı teknoloji, hayret verici olan deneyimlerin dönüştürülmesine karşılık olacaktır.
Sanal gerçeklik ve 360 derecelik video gibi sürükleyici formatlar - ister hi-tech olsun ister lo-fi olsun, ister neşeli, ister rahatsız edici olsun- gerçek anlamda muhteşem deneyimler elde etmenizi sağlayacaktır.
Bu alanda öncülerden biri Björk Dijital, 2015 yılına ait Vulnicura eserlerinden ilham alan beş kapsamlı videoyu içeren İzlanda müzisyeninin gezici sergisi. VR fiminde ziyaretçileri, şarkı söylerken Björk'in ağzına taşınır. Müzikleri bademcikleri ve dişleri arasına yerleşiyor. Bu gibi tüm yeni perspektifler geleceğin konserleri mi ?

Tokyo'da Teamlab'in son sergisinde rüya seansı manzaraları, turu sağlar; ziyaretçiler kristal bir evrende dolaşabilir, bir dizi çiçek içinde yüzebilir ve dijital kio balıkları ayaklarında yüzdükçe genişleyen bir ışık havuzu arasından geçebilirler. Bu öbür dünyalarca sanat, derinden hissetmeye ve/veya ateşli bir şekilde instagrammed için hazır. ( anında fotoğraflamaya)

TeamLab'ın Sergisi
                                                              
Dominique Gonzalez-Foerster'ın operası(QM15) - sanatçının şahane güzel bir, aryalara dudak senkronizasyonu yaptığı, opera şarkıcısı Maria Callas gibi giyinmiş bir hologram illüzyonu- oturum olarak teknoloji fikrini önerdi.

Dominique Gonzalez-Foerster'ın operası(QM15)
                                
Tasarım ikilisi El Ultimo Grito, melek heykellerinin yavaş yavaş döndüğü kutu ile sinema öncesi öykü anlatma tekniklerine girer. Hareket halinde erimiş bir tablo gibi heykel, şaşkınlığın- her halde ve her durumda- insanların yollarını kesme gücünü elinde tuttuğunu gösteriyor. 2019'da tasarım, kültür ve tecrübeler arasında daha büyük bir rol oynamanın şaşkınlığını yaşayın.

El Ultimo Grito eseri
                                                                  
Immersive formats such as virtual reality and 360-degree video will drive a rise in experiences that are truly spectacular – whether hi-tech or lo-fi, uplifting or slightly uncomfortable.
One of the pioneers in this space is Björk Digital, the Icelandic musician's touring exhibition, which features five immersive videos inspired by her 2015 album Vulnicura. In one of the exhibits, VR film Mouth Mantra, visitors are transported into Björk's mouth as she sings, experiencing the music from a perch among her teeth and tonsils. Are all-new perspectives like these the future of the concert?
In Tokyo, TeamLab's latest exhibition provides a tour of dream-sequence landscapes: visitors can wander a crystal universe, float in a cascade of flowers, and wade through an expanding pool of light as digital koi fish swim at their feet. This is otherworldly art, ready to be deeply felt – and/or feverishly Instagrammed.
Dominique Gonzalez-Foerster's OPERA (QM.15) – an eerily beautiful holographic illusion of the artist lip-syncing to arias, dressed as the opera singer Maria Callas – proposes the idea of tech as séance.
Design duo El Ultimo Grito delves into pre-cinema storytelling techniques with their box, in which statues of angels slowly rotate. Like a painting that has melted into movement, the sculpture shows that wonder – of any kind, and in any situation – holds the power to stop people in their tracks. Expect to see wonder playing a greater role across design, culture and experiences in 2019.

Fetiş Gelecek


Sadece gözleri ve kulakları değil, tüm duyuları heyecanlandıran tasarımlar, deneyim ekonomisi büyüdükçe ürünler ve mekanlar için odak noktası haline gelecektir.
Sahne tasarımcısı Es Devlin- Kanye West ve Lady Gaga da dahil olmak üzere süper starlar için şovlar hazırlayan- boynunuzun arkasındaki tüyleri ayağa kaldırmayı biliyor. Pop-Up kurulumu olan ayna labirenti, bulutlu bir duman, kırmızı ışık ve ısmarlama bir Chanel kokusu ile düşme hissini uyandırmak üzere tasarlanmış, yön bulamayan bir alanda sergilenen sürükleyici bir yolculuktur. Efekt, salondaki aynaların bir parçasıdır, kısmi cazibe tiyatrosudur.

Es Devlin'in tasarladığı bir Beyonce Konseri Sahnesi
                                 
Daha küçük, daha samimi bir ölçekte yeni duygu Enstitüsü'nün en son projesi olan This İs Presence var. Kurgusal bir web-eğitim dizisinin biçimini alarak bu video, büyüleyici ayrıntıda dokunsal duyumları ve hareketleri, dokuları inceliyor. Film içinde parmakların sıkı yapışması filmi zorlar, çıplak ayaklar lastik topların yüzeyini ezer, duş jelleri deniz kabuklarının üzerinden sızar., kanepe derileri birbirlerine bastırılır. Dijital çağ için tekstürel fetiş. Diğer tüm duyular için beyin orgazmı.

                                               (This İs Presence New Feeling videosu)


Couture ayakkabı tasarımcısı Benjamin John Hall, yaşadığı, nefes aldığı, hareket ettiği ve etkileşime giren kavramsal ayakkabıları üretmek için gelecekteki fetiş fikrine dönüştürüyor. Beklenen işlevlerin çok ötesine geçen ayakkabılar, kan dolaşımı, hava sistemi ve ağrıya tepki olarak farklı özelliklere sahiptir. Drama tasarımı bir atış.

                                (Benjamin John Hall, Couture Ayakkabı Tasarımı)

Designs that excite all of the senses, not just the eyes and ears, will become a focus for products and spaces as the experience economy grows.
Stage designer Es Devlin – who has created shows for superstars including Kanye West and Lady Gaga – knows how to make the hairs on the back of your neck stand up. Her pop-up installation, Mirror Maze, is an immersive journey through hazy smoke, red light, and a bespoke Chanel scent, staged in a disorienting space that is designed to evoke the sensation of falling. The effect is part hall of mirrors, part immersive theatre.On a smaller, more intimate scale, there's The Institute for New Feeling's latest project, This Is Presence. Taking the format of a fictional web-training series, this video explores tactile sensations and movements in fascinating detail. In the film, fingers push on taut cling film, bare feet squish into the surface of rubber balls, bath gels ooze over conch shells, and sofa leathers press together. It's textural fetish for a digital age – ASMR for all the senses.
Couture shoe designer Benjamin John Hall brings the idea of future fetish into product, creating conceptual footwear that lives, breathes, moves and interacts. Going far beyond their expected functions, his shoes have features as varied as their own blood supply, air system, and response to pain – a shot of design as drama.

Gelişmeler


Gelişmiş gerçeklik ve giyilebilir teknoloji hareketi yaygın olduğunda, hiper insan dönemine gireceğiz.
yeni dijital dekorasyon biçimleri, ikinci kişilikleri ve büyüyen alanlarda doğal ve yapay, dijital ve fiziksel çizgiler arasındaki sınırları zorlayacak. ABD'li müzisyen ve aktivist Mykki Blanco'nun sözlerinde "ben cinsiyeti aştım, ben türün içindeyim" DuoSkin, MIT Media Lab tarafından yeni bir dekoratif vücut teknolojisi arayüzü. Geçici dövmelerden esinlenen metal cilt panelleri kablosuz olarak giriş çıkış ve iletişim kurmak için kullanılabilir. Daha az robotik daha fazla Coachella.

                                                          (DuoSkin Technology)

Neri Oxman Vespers serisi, öbür dünya için gelişme teklifi sunuyor. O ölüm maskesi ile eski ritüelleri,3D baskı ile birleştiriyor. Giyenleri öbür dünyadanmış gibi gösterebilen karmaşık formlara dönüştürüyor.


Neri Oxman Vespers serisi
                                                
Geliştirilmiş Moda, izlenmesi gereken önemli bir alan olarak ortaya çıkıyor. Kailu Guan'ın mezuniyet modası koleksiyonunda, bir akıllı telefon uygulaması tarafından okunan "tetikleyiciler" bulunur. Bir telefonla bu uygulama üzerinden kamera ile kıyafetler görüntülendiğinde, sivri uçlar ve tüpler gibi dijital süslemeler, koleksiyonun arkasındaki hikayenin ekranda devam edebilmesi için kıyafetlerde devam eder.

                                  (Kailu Guan'ın Uygulama Üzerinden Hareketlenen Kıyafetleri)

Brezilyalı Müzisyen Jaloo gelişmeyi görsel kimlik olarak araştırıyor. Alexander McQueen ve Björk'ten aynı zamanda Brezilya-Hindistan toplumunun süsleme geleneklerinden esinlenmiştir. Cinsiyetleri ve estetiği güçlendiren kişiliklerle Jaloo Brezilya gençliğinin yeni nesilleri için kimlikleri ile deneme yapmanın kendin olmak için ne anlam ifade ettiğini yeniden tanımlıyor.

Brezilyalı Müzisyen Jaloo Albüm Kapağı Çalışması
                            
"Sanatım sayesinde olduğum kişi olmaktan mutluyum" Jaloo.

New forms of digital decoration, alter egos, and augmented spaces will further blur the lines between natural and artificial, digital and physical. In the words of US musician and activist Mykki Blanco: "I'm over gender, I'm into species."
DuoSkin by MIT Media Lab is a new decorative body-technology interface. Inspired by temporary tattoos, the metallic on-skin panels can be used to input, output and communicate wirelessly – while looking less cyborg, more Coachella.
Neri Oxman's Vespers series offers augmentation for the afterlife. She combines the ancient ritual of the death mask with ultra high-definition 3D printing, making intricate forms that can represent their wearer beyond the grave. Augmented fashion is emerging as a key space to watch. Kailu Guan's graduate fashion collection incorporates screenprinted 'triggers', which are read by a smartphone app. When viewed through a phone, digital adornments such as spikes and tubes extend from the clothes, so that the story behind the collection can continue on-screen.
Brazilian musician Jaloo explores augmentation as visual identity. He is inspired by Alexander McQueen and Björk, as well as the adornment traditions of the Brazilian-Indian community. With augmented personas that bridge genders and aesthetics, Jaloo is redefining what it means to be yourself, to experiment with your identity, for a new generation of Brazilian youth.

"Through my art, I feel more comfortable to be who I am" Jaloo.

Zengin Karanlık


Sürükleyici, gizemli yer altı dünyaları çöküşü ve lüks, karanlık sonra stili.
Madde ve materyaller, gerçek ve sanal süslemeler vasıtasıyla değişecek, güçlü ve zayıf karışımlar ile güçlü melezlere dönüşecek. Tonik pigmentler gibi atık maddeler kaygan reçine ile kaplanarak güçlendirilecek, parlaklık ve plastikler, abartılı süsleme için mücevher ve değerli dokularla değiştirilecek.


Immersive, mysterious underworlds will inspire a sense of decadence and a luxurious, after-dark style. Matter and materials will mutate through real and virtual adornment, with high and low mixes transformed into compelling hybrids. Waste materials such as toner pigments will be elevated when encased in slick resin, and glitter and plastics will be transposed with jewelled or precious textures for extreme ornamentation.

Bedensel Gelişme


Büyüyen istihbarat ve bedensel teknoloji ürünleri insan hareketine adapte edilerek yeni bir duyarlı tasarım çağını mümkün kılacak.
Malzemeler, duyusal gelişmeler ile canlandırılmış, şık ve dokulu, lüks olarak son derece dokunaklı bir yaklaşım için sıralanacak.
Fitbit
                                                                     Hazır giyim için, sanayi alanında yapılan yenilikler, 3D baskı ve lazerle kesme işleminin, sanal modellerde dijital terzilik gerçekleştirdiğini ve lüks için bireyselleştirilmiş ve hi-tech bir tasarım yönlendirmesine neden olacağını görecek ve bu da fazlasıyla sürdürülebilir olacak.

Clement Balavoine 3D Tasarımı
                                                 
Amplified intelligence and sensual technology will adapt products to human movement, enabling a new era of responsive design. Materials will be animated with sensorial enhancements, and the sleek and the textured will be juxtaposed for a highly tactile approach to luxury. For apparel, innovations in construction will see 3D printing and laser-cutting carry out digital tailoring on virtual models, leading to an individualised and hitech design direction for luxury, which will also be eminently sustainable.

Neon Hayaller


Bir uyumsuz hava, yeni akıma ait tarz için büyüleyici bir tasarım hareketi ortaya çıkacak.
Yapay geliştirmeler ve hayali neon renkleri, dekorlar ve ürünler- rüya gibi, dans pisti halini çağrıştırır.


Giyim ve tasarım için kulüp klasikleri ve günlük temeller, plak, krom ve deri gibi çekici malzemeler şekil değiştirerek ve kışkırtıcı yapılar olağanüstü ayrıntılarla vurgulanarak bükülüp fetiş haline getirilecek.


An anti-conformist mood will take style underground for a mesmerising design movement. Artificial enhancements and otherworldly neon colours will evoke dream-like, dance-floor states for settings and products. For apparel and design, club classics and everyday basics will be twisted and fetishised in alluring materials such as vinyl, chrome and leather, emphasised through altered shaping, provocative construction, and extreme detailing.


Kitleleri Etkileyenler
TV Zamanı
West World Dizisi
Bu bilimkurgu Batı serisi "yapay bilinç doğuşuna karşı karanlık bir odise destanı" olarak tanımlanmaktadır. ilk iki bölüm için yaklaşık 12 milyon görüntüleme ile HBO'nun bir sonraki büyük hitidir.


This new sci-fi Western series is described as "a dark odyssey about the dawn of artificial consciousness." With nearly 12m views for the first two episodes, this is HBO's next big hit.

Ana Olay
The Void 
Void, ilk özel VR tema parkıdır. Hiperaktif bir ortama fiziksel ve zihinsel yeni dünyalara ve yeni boyutlara atılmayı bekleyin. Bu geleceğin eğlencesi; VR stili.The Void is the first dedicated VR theme park. Expect new worlds, and new dimensions, as you're physically and mentally plunged into a hyperreal environment. This is the future of entertainment, VR-style.

Kitaplık
Homo Deus
İnsanlık sonrası mimariden insan topluluğuna kadar olan süreçte Homo Deus, geleceği ve veri aktarımını, yapay zeka ve algoritmaların otoritesini ele alan bir sonraki evrim adımını araştırıyor.From post-human architecture to a post-human society, Homo Deus explores the future, and our next step of evolution, tackling dataism, AI, and the authority of algorithms.

İzlenecek Biri
Clement Balavoine
Balavoine'ın sadece dijital terzilik bölümüne dikkat edin. 3D yazılım ve sanal modelleri kullanarak, fare tıklamaları ile herhangi bir kumaşa fiziksel olarak dokunmadan giysi yaratıyor.Watch out for Balavoine's digital-only tailoring. Using 3D software and virtual models, he's creating clothes with mouse-clicks, and without physically touching any fabric.

Oyun
Antariksha Sanchar
Güney Hint kültürlerinden ilham alan bu macera oyunu ile karanlık bir hayal dünyasına dalın. Burada efsanevi tapınak yaratıklarını, kozmosun gizemlerini ve eski Hint felsefesini keşfedebilirsiniz.Delve into a dark dreamworld with this adventure game inspired by South Indian cultures. Here you can explore mythical temple creatures, the mysteries of the cosmos, and ancient Indian philosophy.

Aktif Alan
Mermaiding
Ariel gibi yüzme hayalini kurmuş muydunuz ? Şimdi yapabilirsiniz. çünkü denizkızı gibi hareket etmek yeni bir şey, sporlarda deniz kızı sınıfları ve akademiler ortaya çıkıyor.Ever dream of swimming like Ariel? Now you can, because moving like a mermaid is the new thing. In sports, mermaid classes and academies are popping up.

Yorumlar

MOST POPULAR