S/S 2016


Global Dünya'nın 2016 trendleri şimdiden belli oldu. İşte 2016 ilkbahar yaz trendleri;


Yırtıcı Kuş
Kızılderililerin sık kullandığı kuş tüylerini, Afrika'nın geleneksel giysi ve canlı renkleri ile harmanlayarak ortaya çıkarılmış bir ilham kaynağı olan bu trend, kumaşları ve desenleri ile ilkbahar ve yaza damgasını vuracağa benziyor.


Nehir Mahalle
Barrio Rio, Galiçya'ca "nehir mahalle, nehir semt" anlamına gelmektedir. Galiçya İspanya' da olup, İspanya'dan özerk bir bölgedir. Yılın 100 günü yağmurlu olduğunu belirtmem gerekir ki bu hem başlığımıza hemde giysilere yansıdığını gösterir. İspanya denince rio karnavalı akla gelir ve canlı renkler, sokak tarzı rahat ve salaş giysiler ön plandadır. İspanya sokakları ile meşhurdur. Sokaklarında sanat yatar. rengarenk graffitiler, evler vs. Bu akım sayesinde 2016 renkli geçeceğe benziyor.

Süslen
İçindeki çocuğu yansıtmak isteyen ve daima şıkır şıkır abartıyı seven herkes için sanırım bu akım ideal. soft tonlarda pembeler, bebek mavisi, klasik ama yumuşak, canlı desenli kumaşlar ve elbiseler. Abartılı ve çılgın giysiler. İçinizdeki çocuğu dışarı çıkarmanın tam zamanı.

Olimpiyat Ruhu
Spor giysiler günlük hayatımıza iyiden iyiye girmeye başladı. Spor salonlarından sokağa fırlıyor. Bu giysiler spor yaparken giyemeyeceğiniz ama bir o kadar da günlük hayatta giyeceğiniz kadar şık. Spor kıyafetlerinde kullanılan kumaşlardan t-shirt, squba kumaşından taytlar ve daha niceleri.

Kervansaray
Caravansaray Cebuano dilinde "Kervansaray" anlamına gelmektedir. Cebu ili Filipinlere bağlı olup müslümanlarında içinde yaşadığı bir şehirdir. Kervansarayları ile meşhur bir şehir olup kültür bakımından da zengindir. Arap izlerini, doğu kültürünü taşıyan, renkler, kumaşlar ve giysiler bu akımın bir parçasını oluşturmaktadır. Tamamı ile Doğu Kültürü; Rengarenk kumaşlar ve ince ince dokunmuş desenler olduğu gibi aynı zamanda modern hayata da bunu aktararak bir hippi ortaya çıkarmak mümkün.

Yorumlar

MOST POPULAR